VE8014*

VELA Samba 500 -sarjan jakkaramalliset työtuolit

VELA Samba 500 ja 520 ovat monikäyttöisiä tuoleja, jotka on suunniteltu erityisesti terveydenhuollon käyttöön. Kompaktin rakenteensa ansiosta ne sopivat erinomaisesti tutkimus- ja hoitotiloihin, joissa tarvitaan tilankäytön tehokkuutta ja helppoa liikkumista.

  • Samba 500 – perusjakkara ilman selkänojaa. Ihanteellinen, kun tarvitaan maksimaalista liikkumisvapautta ja nopeaa työasennon vaihtoa.

  • Samba 520 – ergonominen tuoli, jossa on monipuoliset säätömahdollisuudet:

    • Selkänojan kulmasäätö – mahdollistaa yksilöllisen tuen lannerangalle ja selälle.

    • Selkänojan korkeuden säätö – tukee eri kokoisia käyttäjiä ja tarjoaa optimaalisen istuinergonomian.

    • Istuinkallistuksen säätö – tukee aktiivista työskentelyasentoa ja auttaa vähentämään kuormitusta pitkillä työvuoroilla.

Molemmissa malleissa on saatavilla korkeudensäätö käsin tai jalkaohjauksella, mikä tekee käytöstä hygieenistä ja joustavaa sairaalaympäristössä.

Istuimen pehmusteen päällismateriaali: Illusion-keinonahka on helppo puhdistaa ja kestävä sairaalakäytössä.

Lisävarusteet: jalkatukirengas, pyörät jotka lukittuvat painon siirtyessä tuolille, sekä ESD-suojaus.

Istuinkorkeusvaihtoehdot:

Käsisäädöllä Jalkasäädöllä
37-52 cm 48-67 cm
44-64 cm 55-81 cm
50-70 cm  
60-86 cm  

 

 

  • Tuote on CE-merkitty
  • EU:n lääkintälaitestandardin mukainen tuote

Valmistaja: VELA

Lisätuotekategoriat:

Työtuolit, Tuolit